14 V 2014 - VI konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy

I. Spytek, T. Dziki I. Spytek, T. Dziki

"Czy Internet jest realnym zagrożeniem dla dzieci i młodzieży oraz... dla czytelnictwa?"

VI konferencja  dla nauczycieli bibliotekarzy

14 maja 2014 roku o godz. 10.00 odbyła się w naszej Bibliotece konferencja dla nauczycieli bibliotekarzy powiatu myślenickiego  w ramach corocznych obchodów Tygodnia Bibliotek, którego hasło w tym roku brzmiało: "Czytanie łączy pokolenia".

Wykłady dla nauczycieli wygłosili:

mgr Izabela Spytek - psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dobczycach

mgr Tomasz Dziki - pracownik naukowy UJ oraz MBP w Myślenicach

 

Konferencji towarzyszyła wystawa "Piękne książki w zbiorach bibliotek szkolnych Powiatu Myślenickiego" przygotowana wspólnie przez naszą bibliotekę oraz biblioteki szkolne.

Serdecznie dziękujemy naszym Prelegentom za ciekawe wykłady potwierdzające Ich wysokie kwalifikacje zawodowe oraz niewątpliwy dar przekazywania wiedzy i liczymy na dalszą współpracę naszych placówek.

Nauczycielom bibliotekarzom dziękujemy za dostarczenie książek na wystawę, a były to nasze Koleżanki: Anita Szymoniak (I LO im. T.Kościuszki w Myślenicach), Kinga Wawrzusiak (SP Brzączowice), Joanna Soból (SP nr 4 Myślenice), Lucyna Tondera oraz Urszula Morawska (SP nr 2 w Myślenicach), Małgorzata Pietrzak-Biela (ZSOiZ w Lubniu), Arleta Garbień (ZS im. A.Średniawskiego w Myśleniach).

Na konferencji,  kol. Joanna Soból ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Myślenicach zaprezentowała swoje pomysły na poprawę czytelnictwa uczniów, a kol. Anna Pitak z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach popularyzowała akcję zbiórki polskich książek dla dzieci na Ukrainie, o której niebawem napiszemy więcej na naszej stronie.

 

Uwaga! W załączniku pod galerią zdjęć zamieszczona została prezentacja wystąpienia P. Izabeli Spytek!