Koncert zespołu "Zielony Szlak"

Zespół "Zielony Szlak" Zespół "Zielony Szlak"

 

23 maja 2014  roku wystąpił w naszej bibliotece zespół "Zielony Szlak". Koncertowanie tej grupy w Bibliotece Pedagogicznej stało się już swoistą tradycją. Piękna, refleksyjna muzyka towarzysząca wierszom znanych poetów tworzy niepowtarzalny nastrój, któremu chętnie poddają się słuchacze. Zespół "Zielony Szlak" zawsze może liczyć na zainteresowanie publiczności, która i tym razem wypełniła po brzegi biblioteczną czytelnię.

Tym razem lider zespołu – Radosław Partyka zaproponował widowni wiosenny spacer poprzez góry malowane słowami poetów: Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Adama Asnyka, Karola Wojtyły i wielu innych. Wiosenna radość i beztroska harmonijnie połączyła się z właściwą poezji refleksją, co podkreślała i dopełniała doskonała muzyka autorstwa Radosława Partyki.

Zespół "Zielony Szlak" tworzą – oprócz gitarzysty, kompozytora i wokalisty Radosława Partyki - wokalistka i flecistka Agnieszka Beniowska, skrzypaczka Joanna Kantor i grający na instrumentach klawiszowych Michał Myśliwiec. Posiadają już oni spory dorobek artystyczny, są znani i rozpoznawani w środowisku słuchaczy poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Koncertują na wielu imprezach muzycznych. Ich muzyka ma wielu zwolenników, co szczególnie cieszy w czasach zubożenia kultury muzycznej w społeczeństwie. Dzięki ich repertuarowi myślenicka publiczność ma okazję na żywo obcować ze sztuką przez duże S.